کافه گردش
سیاسی
۶ فروردین ۱۳۹۳, ۱۱:۳۱ ق.ظ

آدرس گروگانها را داشتیم، ردشان هم زده بودیم!

13921124000323_PhotoA

پس از آنکه وبلاگ گروهک تروریستی جیش العدل که ۵ مرزبان ایرانی را ربوده است، خبر از قتل یکی از سربازان وطن را داد واکنش دستگاه دیپلماسی سکوت بود و واکنش وزارت کشور تکذیب!

به گزارش افکارنیوز ، ۲۴ اسفند ماه فضلی از ” پیگیری‌های جدی وزارت کشور” سخن گفت. وی صراحتا تاکید کرد ؛ ملاقات‌ها با طرف پاکستانی صورت گرفته و آنها قول داده‌اند با ما همکاری مثبت و مؤثری در منطقه داشته باشند.

وزیر کشور از تعامل مثبت در ملاقاتها با پاکستان گفت و خبر از “اعزام نیروهای پاکستانی به منطقه داد و از “امیدواری برای نتیجه خوب” سخن گفت.

۲۷ اسفند ماه سال گذشته ، وزیر کشور وعده خبرهای خوش درخصوص آزادی مرزبانان ایرانی داد . رحمانی فضلی خبر داد؛ الان دقیقاً آدرس ها و مشخصات را داریم و ردها را هم در مذاکرات داده ایم.

در مقابل ۴فروردین تسنیم اسلم سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان، به بی‌بی سی گفته است: «ما خاک خود را وجب به وجب برای [یافتن] گروگان‌ها جستجو کرده‌ایم، ولی ردی از آن‌ها پیدا نکرده‌ایم!”
این مقام ارشد وزارت خارجه پاکستان از تشکیل کمیته مشترک با مقامات ایرانی خبر داد اما تاکید کرد “مقامات ایرانی هیچ گاه [در این باره با ما] تماسی برقرار نکردند”

اینکه مقامات وزارت کشور و وزارت خارجه طی این مدت با چه کسانی رایزنی کرده اند و اینکه وزارت کشور چگونه در ملاقاتها با طرف پاکستانی ، آدرس دقیق گروگانگیران را بدست آورده و ردشان هم زده که مقامات پاکستانی خودشان خبر ندارند، از عجایب روزگار است!

جالب آنکه ۲۳ بهمن قائم مقام وزارت کشور حسینعلی امیری در پاسخ به این سئوال که آخرین اقدامات وزارت کشور برای آزادسازی مرزبانان ربوده شده، چه بوده است؟ اظهار کرد: در حوزه به کارگیری دیپلماسی برای آزادسازی این ۵ مرزبان، وزارت خارجه اقداماتی نظیر احضار سفیر پاکستان و تماس با مسئولان پاکستانی را انجام داده است .

اما در این میان سخنگوی دستگاه دیپلماسی نیز صرفا به ابراز تاسف بسنده کرد و ترجیح داد در روزهای تعطیل سال نو در نهایت پاکستان را مسئول شهادت سرباز ایرانی بداند. اینکه  پاکستان را مسئول عواقب گروگانگیری بدانیم، چه اقدام عملی از سوی دستگاه دیپلماسی محسوب می شود ، الله و اعلم

سپیده تدین
414 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید