کافه گردش
سیاسی
۲۸ خرداد ۱۳۹۳, ۲:۵۳ ب.ظ

آغاز مذاکرات با نشست عراقچی و اشمیت

آغاز مذاکرات با نشست عراقچی و اشمیت

آغاز مذاکرات با نشست عراقچی و اشمیت

گفت‌وگوهای ایران و ۱+۵ امروز (چهارشنبه) امروز با گفت‌وگوهای فشرده در سطح معاونان محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز شده و هنوز در جریان است.

اعضای تیم پر و پیمان آمریکا در مذاکرات هسته‌ای چه کسانی هستند؟سومین روز از پنجمین دور مذاکرات ایران و شش کشور جهان به میزبانی وین بر سر برنامه هسته‌ای کشورمان، با نشست‌ عراقچی و اشمیت معاونین ظریف و اشتون در شرایطی آغاز شد که در پایان روز دوم، احتمال آغاز نگارش توافق‌نامه در روز پیش رو با اظهارنظرهای طرفین گفت و گو افزایش یافته است.

به گزارش «تابناک»، مذاکرات وین در راستای رسیدن به راهکاری جامع در حالی از اسفندماه سال گذشته در وین از سر گرفته شد که اکنون پس گذشت چهار دور از این گفت‌وگو‌ها برگزار شده، طرفین در دور پنجم این مذاکرات، درباره اختلافات درباره متن توافق‌نامه اصلی برای برداشتن «گام نهایی» و حل مشکلات پدید آمده برای برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران به مذاکره می‌پردازند.

پس از دو روز مذاکرات، اظهارنظرهای شب گذشته طرفین ایرانی و غربی، حکایت از احتمال بالای آغاز نگارش متن توافق نامه نهایی داشت و مانع پیش رو بر سر راه آغاز نگارش را یک یا دو اختلاف نظر خوانده بودند که با رفع آنها، آغاز نگارش توافق نامه متحمل ترین اتفاق روز سوم خواهد بود اما آیا این اتفاق رخ خواهد داد؟

«وانگ چون»، نماینده چین در مذاکرات ایران و ۱+۵ و مدیرکل دپارتمان کنترل تسلیحات وزارت خارجه چین روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت، مهم است که تا ضرب‌الاجل ۲۰ ژوئیه در خصوص توافق جامع هسته‌ای ایران به سازش و مصالحه رسید و تأکید کرد: «ظرفیت اورانیوم ایران یک موضوع کلیدی در مذاکرات است.» موضوع کلیدی که به میزان نیاز ایران برای برنامه‌های هسته‌ای پیش رویش بازمی‌گردد.

۱۳:۱۰: گفت‌وگوهای ایران و ۱+۵ امروز (چهارشنبه) امروز با گفت‌وگوهای فشرده در سطح معاونان محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز شده و هنوز در جریان است.

 

سپیده تدین
494 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید