کافه گردش
سیاسی
۲۶ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۲۲ ق.ظ

اخراج مسئول عملیات ایران در سازمان سیا

3

اخراج مسئول عملیات ایران در سازمان سیا

.

این تصمیم پس از جلسه هفته گذشته افسران و تحلیلگران بخش عملیات ایران در دفتر مرکزی سیا در منطقه لانگلی، ویرجینیا، گرفته شد و این تعلیق به اطلاع “جاناتان بانک ” افسر کهنه کار و عضو ارشد سرویس مخفی آمریکا رسید.

یک روزنامه آمریکایی به نقل از منابعی در داخل سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) از اخراج مسئول عملیات سازمان سیا در حوزه ایران از سمت خود به دلیل ایجاد یک محیط توهین آمیز و خصمانه در محل کار که باعث بی نظمی و اختلال کاری می شود، خبر داد.

به گزارش عصر ایران روزنامه آمریکایی ” لس آنجلس تایمز” نوشت : “جاناتان بانک” ۴۶ ساله ،مسئول عملیات سازمان سیا در حوزه ایران به دلیل عملکرد غیر موفق در حوزه کاری به صورت محترمانه از این سازمان اخراج شده و حکم اخراج او به بهانه ” مرخصی اداری ” ثبت شده است.

این روزنامه نوشت: این تصمیم پس از جلسه هفته گذشته افسران و تحلیلگران  بخش عملیات ایران در دفتر مرکزی سیا در منطقه لانگلی، ویرجینیا، گرفته شد و این تعلیق  به اطلاع “جاناتان بنک ”  افسر کهنه کار و عضو ارشد سرویس مخفی آمریکا رسید.

جاناتان بانک پیشتر و در سال ۲۰۱۰ نیز از حوزه ماموریت خود در پاکستان اخراج شده بود. دلیل اخراج وی شکایت یک تبعه پاکستانی از او و چند تن دیگر به دلیل کشتار افراد غیرنظامی خانواده اش در حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی بود.

بر اساس این گزارش، سه تن از مقامات سابق سازمان سیا و نیز بسیاری از کارکنان و افسران ارشد سیا خواستار تعلیق “بانک ” به دلیل آنچه عملکرد نا موفق در حوزه ایران می دانستند، بودند.

یکی از مقامات سابق سیا به لس آنجلس تایمز گفت:” ایران یکی از اهداف عملیاتی مهم برای سیا است در حالی که (در دوره مدیریت بنک) در این حوزه شاهد کارکرد درستی نبودیم.

مسئول اخراج شده عملیات ایران از سازمان سیا سابقه کار در حوزه های پاکستان، روسیه ، بالکان و بغداد را در کارنامه کاری خود در سازمان سیا دارد.
اخبر سیاست خارجی – عصر ایران

سپیده تدین
373 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید