کافه گردش
سیاسی
۴ تیر ۱۳۹۳, ۱۰:۰۷ ق.ظ

انتقاد نماینده ارومیه از عملکرد هیئت رئیسه در جلسه سوال از وزیر کشور

139303141129539372915203

نماینده ارومیه در مجلس نسبت به رفتار هیئت رئیسه در جلسه علنی روز گذشته که مربوط به سوال از وزیر کشور بود، انتقاد کرد و آن را خلاف آیین‌نامه داخلی مجلس برشمرد.جواد جهانگیرزاده نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جلسه علنی پارلمان با انتقاد از نحوه اداره جلسه علنی بهارستان در روز گذشته خطاب به حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب‌رئیس اول مجلس خاطرنشان کرد: متاسفانه در جلسه روز گذشته با وجود اصرار فراوان آقای مطهری در قانع نشدن از اظهارات وزیر کشور، نظرات شما در سوال از آقای مطهری برخلاف آیین‌نامه بود چرا که رئیس جلسه باید در این موارد تنها از نماینده سوال‌کننده بپرسد که آیا قانع شده است و یا خیر؛ اما توضیحات جنابعالی و توضیحات معاون وزیر کشور که به شما داده شد و شما هم در خلال رای‌گیری بحث تقسیمات کشوری به ۵ منطقه را منکر شدید، نشان می‌داد که عملکرد شما مغایر با ماده ۱۸ آیین‌نامه داخلی مجلس بود.

وی همچنین با اشاره به تذکرات امروز نمایندگان در خصوص طرح تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری گفت: ملاک ما راه و روشی است که آیین‌نامه داخلی مجلس مشخص کرده اما اینکه شما به برخی از نمایندگان خارج از چارچوب آیین‌نامه اجازه تذکر می‌دهید، چه معنایی دارد و یا اینکه می‌گویید به جای یک نماینده، فلان نماینده تذکر بدهد آیا در چارچوب آیین‌نامه است؟ اگر این موضوع در آیین‌نامه نیست، پس بفرمایید براساس چه قانونی این کار را انجام دادید و یا اگر این اقدام در چارچوب آیین‌نامه است ماده آن را برای ما توضیح دهید.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با انتقاد از ارجاع برخی طرح‌ها و لوایح به کمیسیون‌های تخصصی که ارتباط ماهوی با موضوع طرح ندارد، گفت: گاهی در توضیح طرح‌ها و لوایح به کمیسیون‌های تخصصی اشتباهاتی صورت می‌گیرد. به عنوان مثال این طرح تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات به ۱۰ کمیسیون ارجاع شده که من نمی‌دانم ربط این طرح با کمیسیون امنیت ملی در چیست؟ بنابراین بهتر است هیئت رئیسه در ارجاع طرح‌ها و لوایح به کمیسیون‌ها دقت لازم را داشته باشد.

سپیده تدین
463 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید