کافه گردش
سیاسی
۲۷ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۰۴ ق.ظ

برگزاری نخستین رزمایش پدافند هسته‌ای کشور

n00341853-b

 

فرمانده قرارگاه رافع استان اصفهان از برگزاری رزمایش پیامبر اعظم (ص) به عنوان اولین رزمایش پدافند هسته‌ای کشور در استان اصفهان خبر داد.رسول زرگرپور در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان که با حضور اعضا و کارگروه‌ها برگزار گردید، اظهار داشت: با توجه به اینکه اصفهان یکی از استان‌های اتمی کشور است، برگزاری رزمایش هسته‌ای از اهمیت ویژه برخوردار است.

استاندار اصفهان افزود: برگزاری رزمایش هسته‌ای در اصفهان در راستای آمادگی هر چه بیشتر در این زمینه ضرورت دارد و این عمل به عنوان یک الگو برای دیگر استان‌ها مطرح خواهد شد.

وی پس از ارائه گزارش توسط دبیر قرارگاه رافع پیرامون اقدامات انجام گرفته در خصوص رزمایش پیامبر اعظم (ص)، به بررسی رویکرد دستگاه‌های ذی‌ربط در این خصوص و هماهنگی نهایی پیرامون آموزش عوامل دست‌اندرکار رزمایش پرداخت.

زرگرپور با اشاره به اینکه هشت کمیته تخصصی و ۱۲ کارگروه موضوعی به عنوان زیرمجموعه شورای پدافند غیرعامل تعریف شده است، تصریح کرد: کمیته‌های هشت‌گانه و کارگروه‌های مربوطه باید مسائل، رویکردها و الزامات مربوط را پیگیری نموده و در صورت بروز مشکل جهت حل آن گزارش دهند.

وی تأکید کرد: باید نقاط ضعف قبل از برگزاری رزمایش بررسی شده و تا زمان برگزاری این ضعف‌ها برطرف و به نقاط قوت تبدیل گردد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه آموزش‎ها در خصوص رزمایش در سه سطح صورت می‌پذیرد، تصریح کرد: بحث آموزش یکی از مهم‌ترین برون‌دادهای این رزمایش است که باید به طور کامل برگزار گردد.

وی در پایان بر لزوم فرهنگ سازی در خصوص پدافند غیرعامل تأکید کرد و افزود: باید آموزش در این زمینه از مقاطع پایین آموزشی شروع شود و در مقاطع بالاتر به صورت پیشرفته تداوم یابد.

سپیده تدین
408 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید