کافه گردش
سیاسی
۳ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۵۰ ب.ظ

جدیدترین اظهارات اشتون درباره مذاکرات هسته ای

جدیدترین اظهارات اشتون درباره مذاکرات هسته ای

جدیدترین اظهارات اشتون درباره مذاکرات هسته ای

کاترین اشتون مسئول ارشد سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست خبری در لوکزامبورگ گفت: ما هفته آینده به وین بازخواهیم گشت تا مذاکرات خود را (با طرف ایرانی) ادامه دهیم.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، اشتون افزود: من درباره این مذاکرات اظهارنظر نمی کنم. هدف ما همچنان دستیابی به راهی است تا به توافقی برسیم که بتوانیم درباره صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران اطمینان پیدا کنیم.

پنجمین دور از مذاکرات وین دوشنبه گذشته با ناهار کاری ظریف و اشتون در محل نمایندگی دائم ایران در سازمان های بین المللی وین آغاز شد. سپس نشست های دوجانبه و سه جانبه و همچنین نشست های کارشناسی برگزار شد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران پس از پایان این نشست پنج روزه در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران ایرانی اتفاق مهم این دور از مذاکرات را ورود به مرحله نگارش برشمرد و گفت: هنوز نمی توان گفت که متن مشترکی وجود دارد. در بعضی از موارد ممکن است در بخشهایی از متن،توافق وجود داشته باشد. اما در بسیاری از موارد، هم درباره محتوا و هم در خصوص نحوه نگارش اختلاف نظر وجود دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: همانطور که پیش از این اعلام شد در حال حاضر درباره عنوان متن، توافق شده، البته در خصوص چارچوب کلی هم توافق حاصل شده است.

سپیده تدین
479 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید