کافه گردش
سیاسی
۴ فروردین ۱۳۹۳, ۱۰:۰۱ ق.ظ

خبر شهادت مرزبان ایرانی و واکنش وزارت کشور

20140303103332_thumbnail

گروهک “جیش‌العدل” در بیانیه‌ای در وبلاگ خود مدعی شد که یکی از مرزبانان ایرانی گروگان گرفته شده را به شهادت رسانده است.

گروهک تروریستی “جیش العدل” ساعاتی پیش اعلام کرد، یکی از سربازان گروگان گرفته شده به نام “جمشید دانایی فر” را شهید کرده است. همچنین این گروه ۱۰ روز برای برآورده شدن خواسته های خود مبنی بر آزادی برخی تروریست ها، به مسئولان مهلت داده و مدعی شده در غیر این صورت یکی دیگر از گروگان ها را به شهادت خواهد رساند.

بلافاصله بعد از منتشر شدن این خبر در رسانه ها، قائم مقام وزیر کشور و سخنگوی وزارت کشور، برخی اخبار منتشر شده درباره کشته شدن یکی از پنج مرزبان ایرانی – که توسط گروهک موسوم به جیش‌العدل به گروگان گرفته شده‌اند – را تائید نکرد.

حسینعلی امیری شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا، گفت: با وجود انتشار برخی اخبار مبنی بر اینکه جیش‌العدل اعلام کرده که یکی از سربازان ایرانی را به شهادت رسانده است، این خبر تائید نمی‌شود.

وی ادامه داد: در صورتیکه چنین اتفاقی افتاده بود، ما مطلع می‌شدیم ولی چنین اتفاقی نیفتاده است و تا این لحظه هر پنج مرزبان ایرانی در سلامت هستند و در خاک پاکستان نگهداری می‌شوند.

همچنین علی عبداللهی – معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور تاکید کرد که صحت خبرهای منتشره شده از کشته شدن یکی از مرزبانان کشورمان توسط جیش‌العدل، قابل تائید نیست.

وی با رد این اخبار اظهار کرد: اگر چنین خبری صحت داشت ما از آن اطلاع می‌یافتیم.

گفتنی است، در روزهای گذشته، تحرک‌های بسیاری به ویژه در شبکه‌های اجتماعی برای آزادی این سربازان وجود داشت. مقامات کشورمان نیز در روزهای گذشته از رایزنی‌های گسترده برای آزادی این سربازان خبر داده بودند.

سپیده تدین
515 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید