کافه گردش
سیاسی
۴ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۴۶ ب.ظ

خوش بینی به سرانجام مذاکرات هسته ای

خوش بینی به سرانجام مذاکرات هسته ای

یک مقام آمریکایی که اوضاع در ایران و تغییر و تحول در سیاست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی این کشور را پیگیری می‌کند

با ارزیابی میزان موفقیت مذاکرات هسته‌ای گروه ۱+۵ با ایران گفت: “بدبین نیستم.  زیرا ایرانی‌ها بعد از انتخاب آقای حسن روحانی به‌ریاست جمهوری با طرز فکری متفاوت و به‌طور حرفه‌ای و دقیق عمل می‌کنند و برای دستیابی به‌راه‌حل جدّی‌تر شده‌اند.”

به گزارش تدبیر به نقل از النهار، این مقام آمریکایی می‌افزاید مذاکرات محدود به پرونده هسته‌ای است؛ ولی جلسات دوجانبه‌ای نیز میان ایران و آمریکا در حاشیه مذاکرات انجام می‌گیرد و در آن دیدگاه ایرانیان در قبال آمریکا و برعکس مورد بحث قرار می‌گیرد.

به‌نظر مقام آمریکایی، ایران به‌دلایل متعدد به مذاکرات آمده است. روحانی در صدد آن است که اوضاع اقتصادی را به سرعت علی‌رغم تقاضای صندوق بین‌المللی پول مبنی بر خودداری از شتابزدگی، بهبود بخشد. لغو یارانه‌ها و یا زمینه‌سازی برای لغو آن می‌تواند نتایج نامناسبی برای ملت ایران و نظام در پی داشته باشد.

وی در مورد تأثیر اختلاف آمریکا و روسیه در مذاکرات آمریکا با ایران پاسخ داد: ممکن است روسیه به طریقی کوشیده باشد بر ایران تأثیر بگذارد. آمریکایی‌ها در جلسه عمومی در وین از این امر ترسیده بودند ولی پس از شروع بحث‌ها معلوم شد که ایرانی‌ها همچنان مثبت و جدی هستند و آن ها برای دستیابی به توافق عجله دارند.

سپیده تدین
394 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید