کافه گردش
سیاسی
۲۹ اسفند ۱۳۹۲, ۹:۵۷ ق.ظ

دیدار ظریف با نمایندگان پارلمان اتریش

15

دیدار ظریف با نمایندگان پارلمان اتریش

.

وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه دومین دور مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی ایران و گروه ۵+۱در وین، پیش از ظهر روز چهارشنبه با رئیس کمیسیون سیاست خارجی و نمایندگان فراکسیون های پارلمان اتریش دیدار و گفتگو کرد.

محمد جواد ظریف در این نشست با تاکید بر حق استفاده صلح آمیز کشورمان از انرژی هسته ای، روند مذاکرات با کشورهای ۵+۱ را مثبت و رو به جلو توصیف و اظهار امیدواری کرد: تا چند ماه آینده توافق پایداری حاصل شود.

وی ضمن تاکید بر برگزاری آزاد انتخابات در ایران، نقش مردم در تحولات سیاسی کشور و انتخاب دولتها را بسیار تعیین کننده دانست و گفت: دولت جدید که اعتدال گرایی را بعنوان شعار اصلی خود انتخاب کرده است تلاش دارد اوضاع اقتصادی داخل و تعامل با دنیای خارج را بهبود بخشد.

وزیر خارجه کشورمان با اشاره به روحیه عزت مندانه و استقلال طلبانه مردم ایران بر ضرورت تغییر نگاه غرب و برخورد احترام آمیز با مردم ایران تاکید کرد و یادآور شد که اگر مردم ایران احساس کنند بیگانگان قصد مداخله در امور داخلی ایران و تحمیل آراء و عقائد خود را دارند، بشدت در مقابل آن واکنش نشان خواهند داد و یقینا تحریمها نیز هیچگونه تاثیری بر اراده آنها نخواهد داشت.

ظریف در خصوص موضوع حقوق بشر، از برخوردهای دوگانه غرب با موضوع حقوق بشر انتقاد و بر سیاسی بودن بیشتر موضوعات مورد ایراد کشورهای غربی تاکید کرد.

نمایندگان پارلمان اتریش هم با تاکید بر اهمیت روابط دو کشور ایران و اتریش و طرح دیدگاههای خود در قالب سوالات مختلف از جمله ضرورت توجه بیشتر به موضوع حقوق بشر، مسائل زیست محیطی و بحران سوریه، نسبت به موفقیت مذاکرات هسته ای اظهار امیدواری کردند.

اخبار سیاست خارجی – واحد مرکزی خبر

سپیده تدین
543 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید