کافه گردش
سیاسی
۱۷ اسفند ۱۳۹۲, ۱:۱۱ ب.ظ

سخنگوی دولت: وزیر اقتصاد به عارف نزدیک است

1

سخنگوی دولت: وزیر اقتصاد به عارف نزدیک است

.

سخنگوی دولت در واکنش به گلایه ضمنی  محمد رضا عارف از این که طرف مشاوره رییس جمهور روحانی قرار نگرفته به روزنامه اعتماد گفت: دکترعلی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی از نزدیکان دکترعارف است و یکی از مهم ترین دلایل انتخاب اونیز همین بود.

محمد باقر نوبخت با این توضیح می خواهد یاد آور شود که محمد رضا عارف در دولت نماینده دارد و می تواند دیدگاه های خود را از طریق او منتقل کند. یا اگر قرار بر اعطای سهمی باشد یکی از مهم ترین مناصب دولت – وزارت اقتصاد- به چهره مورد وثوق عارف سپرده شده است.

این نخستین بار است که یک مقام ارشد دولت از حضور چهره ای نزدیک به عارف به مثابه ادای دین به  کاندیدای انصرافی انتخابات ریاست جمهوری در ۲۴ خرداد ۹۲ خبر می دهد.
سخنگوی دولت برای آن که سخن خود را مستند کرده باشد یادآور شده در برنامه های مناظره تلویزیونی میان نمایندگان کاندیداها از جانب دکتر روحانی من شرکت کردم و دکتر طیب نیا نیز از سوی دکتر عارف  حاضر شد هرچند دیدگاه های ما بسیارنزدیک بود.

نوبخت گفته است چهره های برجسته اقتصادی دیگری نیز برای تصدی وزارت اقتصاد و دارایی مد نظر بودند اما ویژگی دکتر طیب نیا انتساب به دکترعارف بود.

اظهارات سخنگوی دولت در حالی است که وزیر اقتصاد پیش تر گفته بود به دلیل مشغله و تراکم کار پس از مسوولیت وزارت اقتصاد موفق به دیدارعارف نشده است. هنگامی که خبرنگار، همین نکته را یادآور می شود نوبخت پاسخ می دهد:” خودم شخصا و به نمایندگی از جانب دولت خدمت ایشان می رسم تا از نظرات شان بهره مند شوم.”

۷۲ ساعت مانده به انتخابات ریاست جمهوری شورای مشورتی اصلاح طلبان برای پرهیز از تفرق آرا مانند مرحله اول انتخابات سال ۸۴ تشکیل جلسه داد و به این نتیجه رسید که محمد رضا عارف صحنه را ترک کند تا امکان پیروزی حسن روحانی افزایش یابد.

 

این موضع به سید محمد خاتمی منتقل شد واو نیز طی نامه ای تصمیم جمعی اصلاح طلبان را به معاون اول خود در دوران ریاست جمهوری اطلاع داد. عارف به میتینگ انتخاباتی در خیابان حجاب رفت ولی ساعاتی بعد انصراف خود را اعلام کرد.
پس از آن بود که اکبر هاشمی رفسنجانی برای اولین بار از یک نامزد ریاست جمهوری – غیر خود – حمایت کرد و خاتمی نیز با تقدیر از عارف از هواداران خود خواست به حسن روحانی رای دهند زیرا هر چند با عنوان اصلاح طلبی به کارزار انتخابات نیامده اما گقتار و مشی و اهداف اواصلاح طلبانه است.
اخبار سیاسی – عصر ایران

سپیده تدین
442 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید