کافه گردش
سیاسی
۲۱ خرداد ۱۳۹۳, ۹:۵۴ ق.ظ

شکاف در کابینه رژیم صهیونیستی

نشریه انگلیسی ایندیپندنت با اشاره به تحولات و رویکردهای اتخاذ شده از جانب ایران و حزب‌الله تصریح کرد که این امر به یک شکاف گسترده در کابینه رژیم صهیونیستی بر سر موضوع چگونگی مقابله با آنها منجر شده است.

ژنرال «بنی گانتز» فرمانده ارتش اسرائیل اذعان کرده است که حزب‌الله دارای قدرت آتش‌باری است که به غیر از برخی قدرت‌های اصلی دنیا از بقیه کشورها توان بالاتری دارد. وی اظهار داشت: به من چهار یا پنج کشور را نشان دهید که قدرت آتش‌بار قوی‌تر از حزب‌الله دارند: «ایالات متحده، روسیه، اسرائیل، فرانسه و انگلیس.»

از طرف دیگر در حالی که ایران و آمریکا با حضور دیپلمات‌های بلندپایه خود نشستی دوجانبه به منظور مذاکره بر سر توافق جامع هسته‌ای را آغاز کرده‌اند، «یووال اشتاینتز» وزیر امنیت و امور راهبردی کابینه اسرائیل در کنفرانس امنیتی هرتزلیا تأکید کرد که این رژیم در جریان مذاکرات قرار خواهد گرفت.

وی طی این کنفرانس عبارت باراک اوباما مبنی بر اینکه «عدم توافق بهتر از توافقی بد است» را چندین بار تکرار و تاکید کرد که توافقی که ایران را در آستانه هسته‌ای شدن رها کند و تنها موجب تأخیر در مسلح شدن آن همانند تجربه کره‌شمالی شود، بی‌فایده است.

به گزارش تسنیم، یووال اشتاینتز اظهار داشت که ایران باید امتیازی واقعی ارائه کند، اگر چیزی به دست نیاید اسرائیل مخالف تمدید مذاکرات است.

این نشریه انگلیسی در ادامه افزود: همچنین این توافق عمومی وجود دارد که ایالات متحده و غرب در شرایطی نیستند که بخواهند با وجود بحران جاری اوکراین و تداوم درگیری‌ها در سوریه، یک درگیری دیگر را آغاز کنند. در واقع این طور به نظر می‌رسد که نتانیاهو قافیه را به اوباما باخته است، خاصه زمانی که واشنگتن درخواست تل‌آویو برای تحریم دولت جدید فلسطین که متشکل از حماس و فتح است را نادیده گرفته است.

منبع: عصر امروز

سپیده تدین
403 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید