کافه گردش
سیاسی
۲۸ خرداد ۱۳۹۳, ۹:۲۲ ب.ظ

عبدالله عبدالله: شمارش آرا فورا متوقف شود

عبدالله عبدالله: شمارش آرا فورا متوقف شود

عبدالله عبدالله: شمارش آرا فورا متوقف شود

عبدالله عبدالله، یکی از دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، در یک نشست خبری در کابل گفت که به دلیل اینکه کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، به خواسته‌های تیم آنها پاسخ مناسبی ارائه نکرده است، این تیم تمام روابط خود با کمیسیون انتخابات را به حالت تعلیق درمی‌آورد.

به گزارش ایسنا او همچنین خواستار توقف فوری روند شمارش آرای دور دوم انتخابات افغانستان شد و از تمام ناظران تیم انتخاباتی خود خواست که وظایف خود را ترک کنند و دیگر با دفاتر کمیسیون انتخابات همکاری نکنند.

عبدالله که در نشست خبری زنده صحبت می‌‎کرد، گفت: “به خاطر اینکه خواسته‌های ما از سوی نهادهای انتخاباتی برآورده نشد، ما اعتماد خود به کمیسیون‌های انتخابات را از دست دادیم و دیگر به این نهادها اعتماد نمی‌کنیم. برای همین از ناظران خود خواسته‌ایم که کمیسیون انتخابات را ترک کنند.”

به گزارش بی.بی.سی او گفت که دولت افغانستان نیز از آغاز روند انتخابات، بی‌طرف نبوده و به صورت “سازمان یافته” به نفع نامزد خاصی تقلب کرده است.

اما عبدالله گفت: “تقلب وسیع، بی شرمانه و سازمان یافته در انتخابات ما را مجبور کرد که این تصمیم را بگیریم و این تصمیم هم به خاطر آینده افغانستان، مردم افغانستان و به خاطر نهادینه کردن مردم سالاری اتخاذ شده است.”

سپیده تدین
533 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید