کافه گردش
سیاسی
۹ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۴۷ ق.ظ

عربستان به حالت آماده باش درآمد

103

یک مسئول عربستان اعلام کرد که تمامی نیروهای امنیتی عربستان برای مقابله با هرگونه حمله احتمالی داعش به این کشور در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفته‌اند.

به گزارش سی‌.ان.ان، یک مسئول عربستانی که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد: در پی درخواست ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان برای اتخاذ اقدامات مناسب از سوی نیروهای عربستانی برای مقابله با گروه‌های تروریستی، تمامی نیروهای امنیتی عربستان در حالت آماده‌باش قرار گرفتند.

به گفته مقام مسئول مذکور، عربستان مرزهای مشترکی با عراق دارد و دولت ریاض به خوبی آگاه است که گروه “دولت اسلامی عراق و شام” موسوم به داعش در نزدیکی مرزهای اردن و عراق قرار دارد و قصد خود را برای حمله به عربستان به طور آشکار اعلام کرده است.

وی افزود: تنها تحولات عراق موجب نگرانی دولت عربستان نشده است بلکه اطلاعاتی به دست آمده که نشان می‌دهد، گروه داعش با تروریست‌های عضو گروه القاعده در شبه جزیره عربستان که یمن را به عنوان پایگاهی برای اقدامات خود انتخاب کرده‌اند، همکاری می‌کنند.

این مقام مسئول اعلام کرد: نیروهای امنیتی عربستان در آماده باش کامل قرار دارند چرا که تهدید داعش از سوی یمن همچنان وجود دارد.

سپیده تدین
449 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید