کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۷ تیر ۱۳۹۶, ۱۰:۲۶ ق.ظ

فصل جدید در روابط ایران و اروپا

اتحادیه اروپا در بروشوری درباره توافق هسته ای که آن را به زبان فارسی انتشار داد ،تاکید کرد: با اتصال مجدد اقتصاد اتحادیه اروپا و ایران، رفاه و سعادت ایرانیان و اروپایی ها به طور یکسان افزایش خواهد یافت.
در این بروشور که با عنوان ‘فصل جدید در روابط ایران و اروپا ‘ منتشر و نسخه ای از آن روز جمعه در اختیار ایرنا قرار گرفت، به سخنان فدریکا موگرینی نماینده ارشد اتحادیه اروپا و نایب رئیس کمیسیون اروپا در سفر ماه آوریل ۲۰۱۶ به تهران اشاره و از برنامه جامع اقدام مشترک به عنوان آغازی برای روابط دیپلماتیک بین اتحادیه اروپا و ایران نام برده شده است.
در بخشی از این بروشور با عنوان ‘اتصال مجدد اقتصاد ایران و اروپا’ آمده است: اتحادیه اروپا به عنوان یک قدرت اقتصادی جهانی دارای بزرگ ترین بازار منفرد جهان با بیش از ۵۰۰ میلیون نفر جمعیت است. پیش از اعمال تحریم های هسته ای، اتحادیه اروپا با ۲۸ کشور عضو خود مهمترین شریک تجاری ایران بود و با اتصال مجدد اقتصاد اتحادیه اروپا و ایران، رفاه و سعادت ایرانیان و اروپایی ها به طور یکسان افزایش خواهد یافت.
همچنین تاکید شده است: اتحادیه اروپا و ایران در مورد همکاری به منظور مقابله با چالش های جهانی مانند تغییرات آب و هوا، مواد مخدر، مهاجرت و پناهندگی به توافق رسیدند.
حسین رادمرد
286 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید