کافه گردش
سیاسی
۹ فروردین ۱۳۹۳, ۱۰:۵۳ ق.ظ

معاون ظریف: جیش العدل بلوف می زند!

Mohammad_Javad_Zarif_2013

دکتر فیاض زاهد استاد دانشگاه و روزنامه نگار اصلاح طلب در صفحه فیس بوک خود شرحی از دیدار اخیر خود با امیرعبداللهیان معاون عربی آفریقایی وزارت خارجه در هتلی در بندر انزلی را روایت کرده است که در آن عبداللهیان به او گفته است که به احتمال فراوان “جیش العدل” درباره اعدام مرزبان ایرانی حرکتی تاکتیکی انجام داده است تا به دولت ایران اعمال فشار کند.
زاهد در این استاتوس فیس بوکی با عنوان ” شاید خبری خوش در باره سرباز ایرانی!” نوشت:
«امشب به صورت تصادفی جناب امیرعبداللهیان معاون عربی آفریقایی وزارت خارجه را در هتلی در انزلی دیدم. با هم چند دقیقه ای گپ زدیم. از ایشان خواستم که در حل مساله سربازان وطن تنها به عملکرد وزارت کشور نباید دل بست.
این وزیر کشور ما توان حل و رویارویی با این بحران و تجربه لازم را ندارد. بهتر است یا جناب ظریف یا خود ایشان به پاکستان و عربستان سفر کنید و از راه های دیپلماتیک به حل مساله بپردازید. ایشان پاسخ دادند که قرار است خود وی به عربستان برود و منتظر هماهنگی طرف عربستانی هستند. ضمن اینکه معتقد بودند سرباز ایرانی به احتمال فراوان کشته نشده است و این تاکتیک جیش العدل برای اعمال فشار بر ایران است.
معاون وزیر خارجه معتقد بود القاعده آتوهای فراوانی در جاهایی دارد که ایران قدرت نفوذ فراوانی دارد. القاعده نمی خواهد وارد جنگی تام عیار با ایران شود چون قطعاٌ بازنده خواهد بود! به ایشان توضیح دادم که اگر دست نجنبانید و مسائل را به امان خدا رها کنید افکار عمومی دولت ایران را نخواهد بخشید. عدم برخورد فعال با این بحران موجب قهر مردم و رای دهندگان به روحانی و دولتش خواهد شد؛ اما اینکه وی با تکیه بر تجربیات و داده های امنیتی معتقد است سربازان زنده هستند خود می تواند خبر خوبی باشد.»
سپیده تدین
503 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید