کافه گردش
سیاسی
۲۲ خرداد ۱۳۹۳, ۸:۴۳ ق.ظ

نخست‌وزیر ژاپن به روحانی پیام داد

پیام کتبی نخست‌وزیر ژاپن خطاب به رئیس جمهور کشورمان مبنی بر اراده دولت این کشور برای توسعه همکاری‌های دوجانبه با ایران، تسلیم ظریف شد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از باشگاه خبرنگاران، «نوبو کیشی» معاون ارشد پارلمانی وزیر خارجه ژاپن که به منظور رایزنی و تبادل نظر با مقامات کشورمان از تاریخ ۱۹ لغایت ۲۱ خردادماه ۱۳۹۳ به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده، با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف در این دیدار ضمن استقبال از تلاش‌های دولت ژاپن به رهبری شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در جهت بسط و گسترش مناسبات فیمابین در زمینه‌های مختلف، توضیحاتی پیرامون روند مذاکرات هسته‌ای کشورمان با اعضای ۱+۵ ارائه داد و بر ضرورت توجه به حقوق هسته‌ای کشورمان از سوی طرف مقابل تأکید کرد.

در ادامه وزیر امور خارجه کشورمان آمادگی جمهوری اسلامی ایران را در زمینه ارتقای سطح روابط دوجانبه به مقام ژاپنی اعلام کرد.

طرف ژاپنی در این دیدار، پیام کتبی شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن خطاب به روحانی رئیس جمهور کشورمان متضمن اراده دولت ژاپن برای توسعه همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مورد علاقه طرفین را به وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تسلیم کرد.

در این دیدار طرف ژاپنی تمایل دولت ژاپن برای گسترش مناسبات دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرد.

وی در این دیدار ضمن تقدیر از تلاش‌های دولت روحانی در جهت ایجاد فضای اعتماد بین‌المللی و اتخاذ رویکرد جدید در سیاست خارجی کشورمان، خواستار تداوم این روند از سوی جمهوری اسلامی ایران شد.

منیع: ۵۹۸

سپیده تدین
372 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید