کافه گردش
سیاسی
۲۸ خرداد ۱۳۹۳, ۸:۱۶ ب.ظ

همکاری ایران و آمریکا هرگز اتفاق نمی‌افتد

 

2352969_913

سردار سرلشکرحسن فیروزآبادی فرمانده کل نیروهای مسلح با حضور در مراسم ختم پدر همسر فرمانده کل سپاه که بعد از ظهر امروز در مسجد قدس بر گزار شد در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا همکاری بین ایران با آمریکا در خصوص داعش انجام می‌شود یا خیر گفت: همکاری ایران و آمریکا هرگز اتفاق نمی‌افتد و اصلا معنا ندارد.

وی تصریح کرد: داعش خود تخم دو زرده‌ای است که خانم کلینتن کاشته و آمریکا با جمع کردن کشورهایی به اسم سوریه پول جمع کردند و زمینه سازی کردند برای اینکه تکفیری‌های مسلمان را از کشورها جمع کنند و به منطقه بکشند و بدین شکل تحت اختیار فرماندهان بعث عراق بگذارند.

فرمانده کل نیروهای مسلح اظهار داشت: جنایتکاران که خود توان جنگ ندارند جوانان ۱۸تا۲۰ساله را از سراسر جهان با پول بسیج می‌کنند

وی ادامه داد : طرح داعش طرح اسرائیلی آمریکایی برای ایجاد  حاشیه امن برای صهیونسیت‌ها در برابر نیروی مقاومت در منطقه است و حرکت اخیرشان در واقع عکس‌العملی بود به پیروزی بشار اسد در انتخابات سوریه و همچنین حضور عظیم مردم در انتخابات و همینطور پیروزی انقلابیون عراق که بیشترین رای را بدست آوردند.

سرلشکر فیروزآبادی بیان داشت: آنچه که انجام شده یک عملیات نظامی شجاعانه نیست، بلکه سازشی از قبل انجام شده است که منجر شد اینها وارد عراق شوند و مقامات وابسته به بعثی‌ها با زمین گذاشتن نیروهای دفاعی-امنیتی خود نینوا را به داعش دادند و جوانان در وانت‌های دو کابین مسیر صحرا را پیمودند.

فرمانده کل نیروهای مسلح افزود: وقتی تفکر حاکم بر داعش تفکر جاعل بنی امیه است و به آن افتخار می‌کنند با همان تفکر با مومنین و مسلمین برخورد می‌کنند البته روش جنگی آنها هوچی‌گری است.

وی ادامه داد: برخی افراد در برخی مناطق با استفاده از خبرگزاری‌های بین‌المللی و کشورهای حامی جنجال می‌کنند که چه کار کنیم و بدین شکل ترس و وحشت ایجاد می‌کنند.

سرلشکر فیروزآبادی تصریح کرد: خوشبختانه حرکت نسنجیده و از روی عصبانیت داعش باعث شد رهبران سیاسی و ملت عراق متحد شوند و توانستند اختلافات حزبی را کنار بگذارند البته ملت عراق نیاز به سرمایه گزاری قوی انسانی و معنوی برای ایستادن در برابر جریان اسرائیل وآمریکا دارد چراکه این دو از آنان حمایت می‌کنند و سلاح زیادی در اختیار انان قرار دادند.

* به هیچ وجه نیرویی از ایران به عراق اعزام نشده است

فرمانده کل نیروهای مسلح در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تاکنون از طرف دولت عراق درخواست کمکی شده است یا خیر اظهار داشت: به هیچ وجه نیرویی از ایران اعزام نشده است و چنین کاری نیاز نیست.

وی تصریح کرد: بعد از اعلام حکم جهاد توسط رهبران تشیع و اهل سنت هجوم عظیم مردم در برابر داعش ایجاد شده به طوریکه نیروها سه دسته شده اند و گروهی به پادگان‌ها برای آموزش فرستاده شده‌اند  وگروهی دیگر در خانه هستند تا در صورت نیاز در خانه خبر شوند.

سرلشکر فیروزآبادی درباره تذکر خود به رسانه‌ها اظهار داشت: تذکر من فقط به رسانه‌های وابسته به نیروهای مسلح نبود بلکه تذکر به کلیه رسانه‌ها بود و یک بحث راهبردی از نگاه راهبردی بود چون رسانه‌ها باید نگاه راهبردی و اصول نظام را قرار دهند و چیزی که رهبر انقلاب در حرم امام خمینی گفتند  و به آن تاکید کردند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به خاطر اینکه به من نگویند که جناب عالی سیاسی هستین عرض می‌کنم که رسانه‌های  نیروهای مسلح هم تخلفاتی دارند و اگر اصلاح نکنند با انها برخورد می‌کنیم و خوشبختانه بعد از آن مقامات سپاه اقدامات جدی برای اصلاح امور سیاسی انجام دادند و من از آن راضی هستم.

سپیده تدین
502 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید