کافه گردش
سیاسی
۲۷ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۱۸ ق.ظ

وحدت شیعه و سنی موجب شکست داعش می‌شود

n00341858-b

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به احساس خطر مشترک به وجود آمده بین اهل تسنن و شیعه در عراق گفت: این احساس و هماهنگی بین عراقی‌ها جلوی پیشرفت گروه داعش را در خاک عراق گرفته است.محمد اسماعیلی امروز سابقه تشکیل گروه داعش را سال ۲۰۰۶ اعلام کرد و گفت: این گروه اقدامات تروریستی فراوانی را از آغاز تشکیل تاکنون انجام داده است.

وی به درگیری‌های گروه داعش طی چند سال گذشته در سوریه اشاره و اضافه کرد: این گروه با حمایت کشورهای حامی خود همه توان خود را در سوریه به کار برده است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس آمریکا، قطر، ترکیه و عربستان را مهم‌ترین حامیان گروه تروریستی داعش عنوان و تصریح کرد: با وجود همه حمایت‌های انجام شده، این گروه در سوریه شکست خورده است.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات موفق در کشور عراق افزود: برخی کشورهای عربی منطقه به دنبال بر هم ریختن اوضاع عراق بعد از برگزاری انتخابات موفقیت‌آمیز بودند و از گروه داعش برای این کار استفاده کردند.

اسماعیلی افزود: خواست برخی کشورها مانند عربستان و همچنین خیانت برخی مسئولان محلی در چهار استان موجب پیشروی گروه تروریستی داعش در کشور عراق شده است.

وی با اشاره به احساس خطر مشترک به وجود آمده بین اهل تسنن و شیعه در عراق از طرف گروه تروریستی داعش تاکید کرد: این احساس و هماهنگی بین عراقی‌ها جلوی پیشرفت این گروه را در خاک عراق گرفته است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوالی در مورد درصد اراضی در اختیار گروه تروریستی داعش در خاک عراق گفت: خاک در اختیار این گروه به درصد نمی‌رسد، چرا که آنها برخی از مناطق چهار استان را در اختیار دارند که قابل توجه نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جنایت‌های انجام شده توسط گروه تروریستی داعش متذکر شد: برای این گروه شیعه و سنی هیچ فرقی نمی‌کند و آنها برای رسیدن به اهداف خود دست به هر جنایت از جمله قتل عام عمومی می‌زنند.

اسماعیلی با اشاره به فراخوان اعلام شده توسط علمای شیعه و سنی علیه گروه تروریستی داعش تاکید کرد: با توجه به مورد استقبال واقع شدن این فراخوان، به طور حتم عراقی‌ها اقدام به عقب راندن این گروه از خاک خود خواهند کرد.

وی در پاسخ به سئوال دیگری در مورد رابطه موجود بین اقدامات گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه تاکید کرد: با توجه به هم‌مرز بودن عراق و سوریه بین فعالیت‌های این گروه در این دو کشور رابطه مستقیم وجود دارد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوالی در مورد تاثیرگذاری عقب رانده شدن گروه تروریستی داعش از عراق در تحولات سوریه متذکر شد: خیلی از مناطق سوریه از کنترل این گروه خارج شده و انتظار زیادی برای تاثیرگذاری در این کشور توسط این گروه وجود ندارد.

وی هدف اصلی گروه داعش را تشکیل دولت اسلامی در عراق و شام عنوان کرد و گفت: با مشخص شدن چهره واقعی این گروه برای امت مسلمان بدون شک این گروه در نیل به اهداف خود ناموفق خواهند بود.

این مسئول گروه‌های تکفیری فعال به نام اسلام مانند داعش را گروهی بدون اعتقاد دانست و افزود: اقدامات این گروه‌ها تخریب وجهه اسلام را هدف قرار داده است.

سپیده تدین
372 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید