کافه گردش
سیاسی
۲۸ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۳۳ ق.ظ

کامرون: به بازسازی روابط دیپلماتیک با تهران متعهدیم /با چشمان باز و هوشیار روابط را ادامه می دهیم

ImageThumb2

نخست‌وزیر انگیس گفت که به بازسازی روابط دیپلماتیک با ایران متعهد هستیم اما با چشمان باز و هوشیار به این کار ادامه خواهیم داد.دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس گفت که بازگشایی سفارت کشورش در تهران که روز سه‌شنبه اعلام شد گامی است مهم در جهت بازسازی دیپلماتیک با ایران.

روابط دیپلماتیک انگلیس و ایران پس از حمله به سفارت لندن در تهران در سال ۲۰۱۱ تاکنون متوقف شده بود که در ماه‌های اخیر اقداماتی از سوی مقامات دو کشور برای از سرگیری روابط دیپلماتیک انجام شده است.

روز گذشته ویلیام هیگ وزیر امور خارجه انگلیس اعلام کرد: سفارت کشورش در تهران در پی بهبود روابط میان دو کشور طی ماه‌های اخیر بازگشایی خواهد شد که این کار در مسیر درست قرار دارد.

نخست وزیر انگلیس همچنین گفت حمله به سفارت کشورش در سال ۲۰۱۱ موجب قطع کامل روابط با ایرانی‌ها شد اما دو کشور باید وارد مذاکرات بیشتر شوند و قدم به قدم به سوی بهبود روابط‌شان پیش بروند.

کامرون در ادامه در مورد پیامد درگیری‌های عراق و سوریه هشدار داد و آن را یکی از مهمترین تهدیدات علیه امنیت ملی کشورش دانست.

به گزارش ایسنا، وی همچنین گفت که از بهبود روابط با تهران در هر موقعیتی حمایت می‌کند اما دخالت نظامی در عراق را غیرمحتمل دانست.

سپیده تدین
461 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید