کافه گردش
پزشکی و سلامت
۲۱ خرداد ۱۳۹۳, ۶:۵۷ ب.ظ

بخشی از حقوق پزشکان اورژانس در ازای سختی کار به آن‌ها پرداخته خواهد شد

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
کار در اورژانس کار بسیار حساس و سختی است و کسانی که به این رشته وارد می‌شوند به دنبال محبت کردن به مردم هستند و ما در مجموعه‌ای هستیم که فشار کار برای همه گروه پزشکی به خصوص پیراپزشکان و رادیولوژیست‌ها خیلی زیاد است ولی اورژانس در این زمینه اولین قدم است که اگر ما در اورژانس درست اقدام کنیم مرگ و میر، معلولیت و آسیب‌های اجتماعی کمتر می‌شود.

وی افزود: در این بخش هر خدمتی که توسط دولت و مجلس انجام شود هزینه محسوب نمی شود و ما امیدواریم دولت و مجلس در این زمینه کمک کننده باشند.
وی اذعان داشت: مجلس در جهت چابک سازی اورژانس‌های کشور کمک کند چرا که اورژانس‌ها سازمان نیستند بخشی از معاونت‌هایی هستند که تحت عنوان معاونت درمان در دانشگاه‌ها ارائه خدمت می‌‌کنند و در عین حال سازمان هایی هستند که همکاری مشترک بین اورژانس کشور، شهرداری، هلال احمر و پلیس را دارند که طراحی نهایی آن انجام شده است.
هاشمی گفت: مجلس مقدمه بخشی از نیازهایی که برای نوسازی ناوگان آمبولانس کشور را ایجاد کرده و ما امیدواریم در بودجه سال آینده به طور خاص به آن توجه شود.
وی ادامه داد: در کمتر از سه ماه چیزی حدود ۵۰۰ نفر در اورژانس ریزش نیرو داشتند که جایگزین خواهند شد و مربوط به اورژانس تهران ساختمانی است که باید تکمیل شود که این اتفاق خواهد افتاد.
 هاشمی گفت: بحث کارانه‌ها را داریم به خصوص در شهرهای بزرگ و در ستاد بر خلاف شهرهای کوچکتر  چون هیئت امنایی نیستند بیشتر آسیب می‌بینند  و ما الان در خدمت چند نفر از پزشکانی هستیم که به سختی کار می‌کنند و کار آنها حدود ۵۰۰ ساعت است که در ازای آن یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند که از نظر ما واقعا کم است.
قاضی زاده هاشمی گفت: در این شرایط نباید هیچ کدام از صنوف مختلف به دنبال سهم خواهی باشند و ما باید با وسواس کامل آنچه را که دولت با هوشمندی در حوزه سلامت اختصاص داده هزینه کنیم و امیدواریم بخشی از حقوق پزشکان اورژانس را در ازای سختی کار به آنها پرداخت کنیم.
وی افزود: همکاران ما در اورژانس ذره‌ای زیاده خواهی و منفعت در آنها نبود و حداقل حقوقی که می‌خواستند در گروه پزشکی به آنها کم توجهی شد.
وی خاطر نشان کرد: ما نباید رفتاری از خود نشان دهیم تا در نگاه سیاست‌گذاران تاثیر بگذارد در عین حال نیز نباید بی‌توجهی انجام دهیم و در جایی که به دوستان ما در اورژانس فشار وارد می‌شود حتما بازنگری خواهیم کرد.
سپیده تدین
509 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید