کافه گردش
پزشکی و سلامت
۳۱ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۵۷ ب.ظ

بدهی یک‌هزار و ۱۰۰ میلیاردی داروخانه‌های دولتی، بحرانی برای شرکت‌های پخش

2357329_581
در حال حاضر دارو از لحاظ موجودی در داروخانه‌ها وضعیت خوبی دارد و پخش دارو به خوبی انجام می‌شود و شرکت‌های پخش مشکلی با داروخانه‌های بخش خصوصی ندارند.

 
وی با اشاره به حوزه دولتی افزود: در بخش دولتی اقدامات خوبی در راستای طرح تحول برای کاهش هزینه‌های پرداختی از جیب مردم صورت گرفته و از طرف دیگر بیمارستان‌ها کلیه داروها‌ی مورد نیاز بیمارانشان را در خود بیمارستان تهیه می‌کنند تا بیماران را برای تهیه دارو به بیرون نفرستند.
وی ادامه داد: با اینکه وضعیت دسترسی به دارو برای مردم خوب شده است، اما شرکت‌های پخش برای دریافت پول خود با بیمارستان‌های دولتی با مشکل حاد مواجه هستند. در واقع بیمه‌ها پول را به صورت کلی به بیمارستان‌ها می‌دهند و تقسیم نکردن این پول باعث می‌شود پول دارو ماهها بعد به شرکت‌های پخش تحویل داده شود.
هاشمی با تاکید بر اینکه مطالبات شرکت‌های پخش داروخانه‌های دولتی بالای هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلات ما این است که مارژین بسیار کمی برای داروهای یارانه‌ای به شرکت‌های پخش می‌دهند که اصلا توجیحی ندارد، در حالی که بیشتر این داروها نیازمند زنجیره سرد و حمل و نقل خاص هستند و همین موضوع هزینه‌های زیادی را به شرکت‌های پخش تحمیل می‌کند که این‌ مارژین کم جوابگو نیست.
سپیده تدین
464 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید