کافه گردش
پزشکی و سلامت
۲۷ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۱۶ ق.ظ

حین غذاخوردن آب ننوشیم

آب خوردن 56

یک مشاور تغذیه گفت: نوشیدن آب در حین غذا خوردن موجب ‌می‌شود لایه‌های معده به مغز پیام سیری را مخابره کرده و بدن از دریافت انرژی مورد نیاز دور بماند.گلزار مولایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: افراد چاق و لاغر باید به علت بر هم خوردن تعادل سیستم گوارش از نوشیدن آب در حین غذاخوردن خودداری کنند چون این کار موجب بی‌اشتهایی می‌شود.

مشاور تغذیه بیمارستان آیت‌الله طالقانی ادامه داد: وقتی در فواصل غذا خوردن آب نوشیده می‌شود لایه‌ها و دیواره‌ی معده بعد از ورود مقدار کمی غذا به مغز پیام سیری را مخابره کرده و به دنبال آن بدون اینکه بدن انرژی مورد نیاز از موادغذایی لازم را گرفته باشد فرد از غذا خوردن دست می‌کشد.

مولایی بر خوردن یک لیوان آب ولرم توسط افراد چاق قبل از میل غذا تاکید کرد و گفت: این عمل به افراد لاغر به این دلیل که اشتها را کور می‌کند توصیه نمی‌شود اما برخلاف این افراد لاغر سعی کنند نه تنها بین غذا آب نخورند بلکه بعد از غذا یک ماده شیرین برای بازگشت اشتها میل کنند تا از این طریق پیام گرسنگی به مغز مخابره شده و فرد تمایل به مصرف دوباره‌ی غذا پیدا کند.

وی ادامه‌داد: افراد لاغر با بکارگیری رژیم غذایی و ورزش‌های آرام و مناسب می‌توانند به تدریج بر وزن و حجم خود بیفزایند اما اگر فرد کم‌حوصلگی، تندی‌مزاج، ضعف مداوم، قرمزی سفیدی چشم و کمی اشتها دارد بهتر است آزمایش کم‌خونی دهد.

سپیده تدین
447 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید