کافه گردش
بهداشت بانوان
۱۰ مرداد ۱۳۹۶, ۱۱:۰۰ ق.ظ

اپیلاسیون بهترین راه رهایی از موهای زائد

رپورتاژ: اپیلاسیون به دلیل لطافت طولانی مدتی که برای پوست مان به ارمغان می آورد از دیرباز به عنوان بهترین روش از بین بردن موهای زائد بدن مطرح بوده و خیل عظیمی از زنان در کشور های مختلف از این متد برای موزدائی بدنشان استفاده می کنند. اما زنان هر روز پر موتر از گذشته می شوند و بسیاری عامل اصلی آن را مصرف غذا های هورمونی مانند سوسیس و کالباس یا میوه و سبزیجات تراریخته می دانند.

علت پر مویی ما زنان هرچه باشد باید به نحوی از شر آنها خلاص شویم اما کدام روش بهترین و سالم ترین انتخاب برای دستیابی به این هدف است ؟ 

به جرات می توان گفت اپیلاسیون با موم پیشینه ای به وسعت خلقت بشر داشته و از گذشته های دور حتی در دوران مصر باستان از این روش برای نظافت موهای بدن بهره گرفته می شد.امروزه نیز اپیلاسیون با موم محبوبیت خود را حفظ کرده و اکثریت بانوان از این روش برای اپیلاسیون موهای زائد بدن شان استفاده می کنند.

آیا می توانیم در منزل ، خودمان را اپیلاسیون کنیم ؟

جواب این سوال با کمی تامل آری است اما اپیلاسیون در منزل اگر تجربه ای در این زمینه نداشته باشید و در تهیه مواد مصرفی حساسیت کافی به خرج ندهید می تواند بسیار دردناک و همراه با تحریکات پوستی شدید باشد. چون هر کاری قلق خاص خودش را دارد و بهتر است خود را به دست اهل آن بسپارید تا بهترین نتیجه را از انجام آن بگیرید.

اپیلاسیون به دوشکل با موم داغ یا موم سرد انجام می شود. از موم داغ برای اپیلاسیون زیر بغل ، اپیلاسیون ناحیه تناسلی ( اپیلاسیون خط بیکینی ) و اپیلاسیون صورت استفاده می شود. چون این نواحی پوست حساس تری دارند استفاده از موم داغ برای موزدائی آنها ضروری است. البته شاید از شنیدن کلمه داغ شوکه شده باشید. نترسید عبارت داغ اصطلاحیست که به آن داده شده و در اصل از مومی با گرمای قابل تحمل پوست استفاده می شود. از موم سرد برای اپیلاسیون پاها ، اپیلاسیون دست و پوست سایر قسمت های بدن استفاده می شود.

اکثرا از ما سوال می شود که چگونه می توان اپیلاسیون بدون درد داشت ؟ داشتن اپیلاسیون بدون درد به مهارت و تجربه اپیلاسیون کار و استفاده از پماد های بی حس کننده بستگی دارد. درصورتی که اپیلاسیون کار مهارت کافی برای موم انداختن و کشیدن آن را نداشته باشد و قلق کار دستش نباشد درد زیادی احساس خواهید کرد. استفاده از پماد های بی حس کننده موضعی هم نقش بسزایی در کاهش درد اپیلاسیون دارد. البته روش های خانگی گوناگوی برای کاهش درد اپیلاسیون وجود دارد که با یک سرچ ساده در گوگل می توانید از آنها مطلع شود.

کدام سالن اپیلاسیون برویم؟

سالن های اپیلاسیون زیادی در شهر های مختلف وجود دارند و بسیاری خدمات خوب و قابل قبولی ارائه می دهند از مهمترین فاکتور های یک سالن اپیلاسیون خوب بهداشتی بودن محیط آن ، استفاده از مواد یک بار مصرف و دور ریختن آنها پس از اتمام کار است. حضور اپیلاسیون کارهای حرفه ای و با تجربه از دیگر فاکتور های مهم در انتخاب سالن اپیلاسیون به شمار می رود.

اپیلاسیون در سالن های اپیلاسیون اپی یار

وب سایت اپی یار بانک اطلاعات سالن های اپیلاسیون ایران است که ۱۰ ها سالن اپیلاسیون از شهر های مختلف در آن حضور دارند که با بررسی خدمات آنها و نظرات افرادی که قبلا از خدمات سالن اپیلاسیون آنها استفاده کرده اند می توانید بهترین سالن اپیلاسیون شهرتان را انتخاب کرده و با خیال راحت پوست لطیف خود را برای اپیلاسیون به دستان جادویی آنها بسپارید.

امکان رزرو وقت آنلاین از سالن اپیلاسیون در اپی یار فراهم شده تا در تایم مورد نظر خود وقت گرفته و برای دریافت خدمات مراجعه کنید. آدرس سالن روی نقشه مشخص شده تا مکان یابی سالن برایتان راحتتر بوده و ساعت ها برای پیدا کردن آن الاف نشوید. در صورتی که مایل به رزرو وقت به شکل تلفنی باشید می توانید شماره تماس آنها را برداشته و تماس بگیرید.

اپیلاسیون در سالن های اپیلاسیون اپی یار

حتی آی دی تلگرام یا پیج اینستاگرام اکثر سالن ها در صفحه آنها در اپی یار موجود است که امکان پرسش و پاسخ و دریافت مشاوره از طریق دنیای مجازی را برایتان ممکن می کند.

هزینه اپیلاسیون سالن ها متفاوت بوده و متناسب با خدمات و محل سالن تغییر می کند. سالن هایی که دوش آب گردم داشته ، لوسیون ها و کرم های مراقبت پوستی و ماساژ بعد از اپیلاسیون ارائه می کنند هزینه بیشتری نسبت به سالن هایی با خدمات عادی دریافت می کنند.

اپیلاسیون یک روش ایده آل موزدائی بوده و مدت زیادی پوست لطیف شما را از شر موها معصون نگه می دارد. بهره گیری از این روش در سالن های اپیلاسیون گزینه مناسبی برای اکثر بانوان خواهد بود. امیدوارم این مقاله برایتان مفید بوده باشد.

منبع : اپی یار

حسین رادمرد
2,401 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید