کافه گردش
راه های درمان بیماری ها
۲۰ شهریور ۱۳۹۷, ۱۱:۴۵ ب.ظ

خارش شبانه و علل آن

خارش شبانه زمانی اتفاق می افتد که یک عامل مزاحمت کننده نیز به بدن شما راه یابد که از جمله ی آنها می توان به جرب اشاره داشت.

خارش ها معمولا زمانی شروع می شوند و خاتمه پیدا می کنند ، اما در خصوص خارش شبانه که تنها در شب علائم آنها تشدید پیدا می کند علت اصلی عاملی انگلی با نام جرب یا در اصطلاح گال خواهد بود. از زمان نفوذ این عامل خارش ها بر روی پوست آغاز می شود و رفته رفته بر شدت آنها افزوده می شود. عموما عدم رعایت مسائل بهداشتی می تواند به عاملی برای این رخداد تبدیل شود.

علائم مربوط به بیماری جرب

علائم مربوط به بیماری جرب

خارش های بیماری جرب خارش هایی با قدرت پراکندگی بالا و همچنین با شدت بیشتر می باشد. اغلب نشانه ای که برای این بیماری در نظر گرفته می شود وجود جوش ها به صورت بسیار ریز و به تعداد بالا و به رنگ قرمز با خارش فراوان است. جوش ها زمانی که ایجاد می شوند می توانند در دسته ای به یکدیگر پیوند خورده و خطوطی را بر روی بدن نیز به وجود آورند. حتی این احتمال وجود دارد که زخم های ناشی از خارش شدید در این بیماری سفت شده و به کورک نیز تبدیل شوند.

خارش ها رفته رفته شدید می شوند و قرمزی های گسترده ای را پدید می آورند که این قرمزی ها کهیر نام دارد. حتی گاها پیش می آید که به دلیل وجود علائمی از اگزما ، عامل اصلی از یاد می رود و درمان های لازم انجام نمی شود ، در حالی که درمان اصلی باید برای این عامل انجام شود. هرچه منطقه ی مربوط به پوست گرم تر باشد شدت بیشتری هم افزایش خواهد یافت. مثلا در منطقه ای مثل زیربغل ها با شیوع بیشتری تا ران یا ساق پا دیده می شود.

راه های پیشگیری از جرب

راه های پیشگیری از جرب

همانطور که توضیح داده شد بیماری جرب معمولا زمانی رخ می دهد که فرد شرایط اولیه بهداشت را رعایت نکرده باشد و بخصوص زمانی بیشتر دیده می شود که یک فرد از لباس های مشترکی استفاده کند که تا پیش از آن بر تن فرد دیگری بوده است. عامل بیماری آنقدر ریز است که تنها با لوازم تشخیصی همچون میکروسکپ دیده می شود.

آرزو
803 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید