کافه گردش
راه های درمان بیماری ها
۱۹ شهریور ۱۳۹۷, ۱۱:۵۶ ب.ظ

موارد ممنوعه در زمان سرگیجه

داشتن سرگیجه بدین معناست که شما به زودی تعادل خود را از دست خواهید داد و نمی توانید به آسانی راه بروید یا حرف بزنید .

برخی از مواقع که سرگیجه به سراغ ما می آید در کنار آن حالتی از تهوع هم رخ خواهد داد که عملا از توانایی کار کردن می کاهد. در این شرایط که بدن نمی تواند خود را در وضعیت ثابتی نگه دارد ، استفاده از برخی مواد غذایی توصیه نمی شود. زیرا مصرف آنها می تواند به بدترشدن سرگیجه شما کمک کند. در صورتی که غذایی مناسب در این دوران مصرف کنید به زودی بهبودی حاصل می شود.

سدیم و سرگیجه

سدیم و سرگیجه

همانطور که اطلاع دارید زمانی که سدیم یا نمک به میزان بیشتری استفاده شود آب بیشتری از بدن دفع می شود. یکی از مثال ها خوردن خیارشور است که می تواند برای بدن کم آبی به وجود آورده و فرد آب بیش از اندازه ای را مصرف نماید. اغلب مصرف چیپس ها ، سیب زمینی های شور سرخ شده ، آجیل و مغزهای مختلف همانند بادام ، کنسروها ، سوسیس و کالباس ها و موادی که دارای مواد نگهدارنده میباشد ، می تواند به بدترشدن حالت سرگیجه شما کمک کند. دوری از این مواد و همچنین مصرف آب بیشتر توصیه می شود. از مصرف  انواع پنیرها نظیر پنیر پیتزا که میزان سدیم بالایی دارد باید جدا پرهیز شود.

شیرینی ها و تشدید سرگیجه

شیرینی ها و تشدید سرگیجه

در بین مواد غذایی می توان به مواد بسیار شیرین هم اشاره نمود. اگر ماده ای غذایی مصرف کنید که از قند طبیعی ساخته شده باشد چنین خاصیتی را ندارد اما اغلب موادی که از قندهای مصنوعی تهیه می شوند و در زمره ی شیرینی های مصنوعی دسته بندی می شوند این خاصیت یعنی تغییر در میزان مایعات و الکترولیت های بدن را با خود به همراه دارند. استفاده از مربای شیرین ، مصرف نوشابه های گازدار ، کیک های تهیه شده از بیرون ، آبمیوه های صنعتی  موجب می شود تا سرگیجه شما بیشتر شود. استفاده از دمنوش های گیاهی برای بهبود وضعیت شما توصیه می شود.

 

آرزو
724 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید