کافه گردش
متفرقه(از این دسته استفاده نشه)
۵ فروردین ۱۳۹۳, ۱:۴۶ ب.ظ

این مانتوها را چه کسانی می پوشند؟+تصاویر

89923_134

تا به حال چندین نمایشگاه و جشنواره مد و لباس در کشور برگزار شده است. تجربه هایی که به گفته بسیاری از فعالان این صنعت چندان موفق نبوده و البته مردم هم رضایت چندانی از آن ندارند.

به عقیده بسیاری از بازدیدکنندگان چنین جشنواره ها و نمایشگاه هایی، لباس های عرضه شده با آنچه که مردم در فضای عمومی می پوشند متفاوت است و در واقع مردم نمی توانند این لباس ها را در محیط کار ، تحصیل و در خیابان بپوشند و از طرفی بسیار گران هستند. هرچند که حمیدرضا یوسفی‌فر، مشاور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس و مسئول بخش فروش این جشنواره ،معتقد است که قیمت ها توسط کارشناسان اتحادیه پوشاک کارشناسی شده تا مصرف‌کنندگان متضرر نشوند.

قیمت لباس های ارائه شده در بخش فروش، از ۱۰۰ هزار تومان شروع می شود و با اینکه خیلی ها معتقدند این رقم ها بالاست، حمید قبادی، دبیر سومین جشنواره مد و لباس فجر می گوید:«۱۰۰ هزار تومان برای یک لباس خوب ، رقم بالایی نیست. لباس خوب نه این که گران فروخته شود، اما باید قیمت آن منطقی و مناسب باشد.»

این جشنواره در ۷ قسمت نمایش طرح‌های ارائه شده، فروش، علمی و دانشگاهی، بین‌المللی، استانی، سازمان‌ها و نهادها، موسسات خصوصی انجمن‌ها و تشکل‌ها ،صنعت و تکنولوژی‌های نوین و فعالیت‌های فرهنگی و هنری در مجموعه تالار وحدت کارش را آغاز کرده و تا ۲۳ اسفند هم ادامه دارد.

البته سومین جشنواره مد و لباس فجر با دو دوره گذشته تفاوت هایی هم دارد؛ حضور مانکن‌های زنده و همچنین نمایش زنده لباس برای پوشاک مردان، در این جشنواره درنظر گرفته شده که در دوره های قبل نبود. از طرفی لباس اقوام مختلف ایرانی هم در آن به نمایش در آمده است و قرار است ژورنال ویژه جشنواره مد و لباس هم در پایان جشنواره منتشر شود.

علی جنتی دیروز از این جشنواره بازدید کرد و گفت:آنچه در نمایشگاه دیدم برای من شگفت آور بود. مجموعه طراحان، مجلات و ژورنال‌های فاخر و مناسب در کنار تولیدکنندگان در حد عالی ظاهر شده‌اند.

89924_933

89921_859 89922_496 89925_541 89926_192 89927_231

سپیده تدین
503 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید