کافه گردش
اخبار
۳ تیر ۱۳۹۳, ۲:۴۶ ب.ظ

صالحی به مسکو می‌رود

2368024_892

 در پاسخ به این سوال که روند مذاکرات روز گذشته با مقام اتمی روسیه چگونه بود؟ اظهار داشت: در مذاکرات روز گذشته که در دو نوبت صبح و بعد از ظهر انجام شد همه موضوعات فنی، تجاری، حقوقی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.وی ادامه داد: در این گفتگوها قرار شد متن نهایی توفق دو طرف در چند هفته آینده تبیین شود و تقریبا مسائل مربوط به این مهم را نهایی کردیم.

کمالوندی تصریح کرد: به طور کلی ظرف چند هفته آینده این مسائل صد در صد به انتها می‌رسد.

وی یاد آور شد: باید به این مسئله دقت کرد زمانی که قرار است دو نیروگاه با این عظمت راه‌اندازی شود متون مهمی هم باید تنظیم شود و دو طرف در این راستا امورات لازم را انجام داده و به تفاهم رسیدند.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: نکته مهم این است که مذاکرات با معاون روس اتم پیشرفت خوبی داشت و طرفین به تفاهم کلی رسیدند و قرار است به احتمال زیاد اواخر مرداد یا اوایل شهریورماه(اواخر اوت یا اوایل سپتامبر) علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی برای امضای قرار دادهای تجاری و پرتکل به مسکو سفر کند.

کمالوندی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم در موعد مقرر کار کلنگ‌زنی دو نیروگاه را طی یک مراسم آغاز کنیم.

وی تصریح کرد: مذاکرات میان ما و مقام اتمی روسیه در حوزه فنی، حقوقی و تجاری انجام و تمام شده و قرار است امروز “نیکلای اسپاسکی” معاون روس اتم با سیدعباس عراقچی معاون حقوقی و بین‌ا‌لملل وزارت خارجه دیدار و گفتگو کند که در این دیدار سرپرست مرکز بین‌الملل سازمان انرژی اتمی و همچنین “محمودجعفری” مسئول نیروگاه بوشهر حضور دارند.

سپیده تدین
417 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید