کافه گردش
دانستنی های جنسی
۹ مرداد ۱۳۹۶, ۱۱:۰۰ ق.ظ

رابطه جنسی در این شرایط ممنوع

پرتال اجتماعی واکنش:آلرژی به مایع منی ممکن است با علائمی مانند تب، آبریزش بینی و ناراحتی معده همراه باشد.بسیاری از افراد با جنبه های مثبت رابطه جنسی آشنا هستند اما نمیدانند که چیزهای نگران کننده ای هم در مورد ارتباط جنسی وجود دارد. ممکن است برخی از نگرانی های شما به جا نباشد اما در موارد مهمی مانند سردرد بعد از ارگاسم یا داشتن حساسیت به مایع منی خودتان باید نگران باشید. حالا به شما میگوییم در چه مواقعی بهتر است رابطه جنسی را متوقف کنید.
رابطه جنسی در این شرایط ممنوع
افسردگی
احساس بعد از رابطه جنسی باید وجد و آرامش باشد، نه افسردگی. با این حال برخی افراد بعد از رابطه جنسی احساس افسردگی میکنند که این وضعیت به عنوان بی قراری بعد از مقاربت شناخته میشود. این شرایط برای مردان کمتر اتفاق می افتد و با داروهای ضد افسردگی به میزان زیادی کاهش پیدا میکند. هرچند داروها عوارضی مانند تاخیر در انزال و کم شدن میل جنسی را دارند. همچنین ممکن است افسردگی یکی از زوجین به زندگی جنسی آنها مربوط باشد؛ نوعی نارضایتی از عمل جنسی و ارضا نشدن خواسته های یکی از زوجین. اگر شما از این موضوع رنج می برید باید در مورد مسائل جنسی با شریک زندگیتان صحبت کنید تا احساس شادی و رضایت بیشتری داشته باشید.

حساسیت به مایع منی
آلرژی به مایع منی ممکن است با علائمی مانند تب، آبریزش بینی و ناراحتی معده همراه باشد. این وضعیت به عنوان سندرم بیماری پس از ارگاسم شناخته میشود و زمانی اتفاق می افتد که بدن پروتئین مایع منی خودش را به عنوان آنتی ژن مهاجم شناخته و سیستم ایمنی بدن به آن حمله میکند. علاوه بر این مایعات واژن در زنان نیز می تواند واکنش های آلرژیک در مردان ایجاد کند، هرچند که چندان شدید نیست. علائم آلرژی به مایع منی بلافاصله یا یک روز بعد مشخص می شود و ضروری است که ایمونولوژیست فرد را مورد بررسی قرار دهد.  درمان این نوع آلرژی بسیار زمان بر و طولانی بوده و ممکن است گاهی هیچ وقت  بهبود حاصل نشود اما داروهای ضد التهاب در این موارد میتواند کمک کننده باشد.

سردرد
برآورد شده است که حدود  یک نفر از ۱۰۰ نفر حین یا بلافاصله بعد از فعالیت جنسی دچار سردرد می شوند. تحقیقات منتشر شده توسط انجمن آمریکایی سردرد مشخص کرده است که مردان بیشتر از زنان به سردردهای بعد از رابطه جنسی مبتلا میشوند.  علت سردرد نیز به آزاد شدن هورمون آدرنالین مربوط می شود که باعث افزایش خون شده و به صورت غیر مستقیم سردرد ایجاد میکند. به همین دلیل بسیار مهم است که در صورت سردرد ناگهانی و شدید که به مدت طولانی ادامه دارد، به پزشک مراجعه کنید. برخی از این سردردها ممکن است پیش زمینه ای برای مسائل جدی تر پزشکی مانند سکته مغزی یا آنوریسم باشد. به همین دلیل بهتر است متخصص علت را شناسایی و درمان کند.

حسین رادمرد
1,460 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید